Na czym polega wyciąganie wgnieceń

Wyciąganie wgnieceń to bardzo popularna metoda likwidacji wgnieceń na karoserii, która wykorzystywana jest zawsze wtedy, gdy naprawa od spodu blachy wymaga demontażu różnorodnych elementów auta.

Gotowe zestawy do wyciągania wgnieceń

W profesjonalnych sklepach motoryzacyjnych bez żadnego większego problemu możemy znaleźć specjalne narzędzia do wyciągania wgnieceń, które doskonale sprawdzą się w domowych warunkach. W skład gotowych zestawów wchodzi zazwyczaj specjalny pistolet rozgrzewający klej, przyssawki, dźwignia, klej termozgrzewalny i niezawodny skrobak, dzięki któremu można szybko pozbyć się nadmiaru kleju.

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń

Na przyssawkę nakłada się rozgrzany klej, który należy powoli przykleić na sam środek wgniecenia. Gdy klej wyschnie to można przyłożyć dźwignię. Następnie należy kręcić przyssawką, aż blacha wyrówna się. Na samym końcu należy odkleić przyssawkę i pozbyć się kleju przy pomocy wspomnianego powyżej skrobaka.

Kiedy warto samodzielnie naprawiać wgniecenia?

Gotowy zestaw do wyciągania wgnieceń kosztuje kilkadziesiąt złotych, dlatego też przy niewielkich wgnieceniach można poradzić sobie samodzielnie zwłaszcza, że cały proces jest prosty i bardzo szybki. Jeżeli nie można skorzystać z metody wyciągania wgnieceń i pozostaje jedynie wypychanie, to wówczas warto poważnie zastanowić się nad wizytą w profesjonalnym warsztacie. Metoda ta wymaga sporego doświadczenie. Korzystając z usług specjalistów mamy 100% pewność, że nie pogorszymy stanu naszej karoserii samochodowej.