Glinka do lakieru – jak prawidłowo z niej skorzystać?

Oryginalna glinka do lakieru na pierwszy rzut oka wygląda jak kawałek plasteliny i tak naprawdę wielu kierowcom jest nieznanym produktem. Osoby, które jednak chcą utrzymać idealny lakier przez wiele długich lat nie mogą przejść obojętnie obok tego produktu.

Czym jest glinka do lakieru?

Glinka najprościej rzecz mówiąc to plastyczna masa, która w swoim składzie zawiera lekko ścierne cząsteczki. Glinki mają jednak mniej agresywne cząsteczki ścierne niż te stosowane w pastach polerskich lub politurze, dlatego też są w miarę bezpieczne w użytkowaniu. Osoby, które chcą pozbyć się z lakieru samochodowego nieprzyjemnej smoły, żywicy albo opiłków z klocków hamulcowych powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa glinki. Każdy profesjonalny sklep detailingowy ma w swojej ofercie glinki do lakieru (zobacz w sklepie Car-Spa), dlatego też z ich zakupem nie powinno być żadnego większego problemu.

Jak skorzystać z dobrodziejstwa glinki?

W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić cały lakier. Warto spłukać całe auto pod ciśnieniem, dokładnie je umyć i wysuszyć. Po przygotowaniu samochodu wystarczy niewielki kawałek glinki (20-30 g), aby przystąpić do prac. Aby glinka nadawała się do pracy należy ją dokładnie rozrobić, poprzez mocne ugniatanie w dłoni. Pamiętać należy o tym, że im miększa glinka, tym bezpieczniejsza będzie dla naszego lakieru samochodowego. Bardzo wielu specjalistów od motoryzacji zaleca, aby przed jej użyciem dodatkowo rozgrzać ją w gorącej wodzie. Z rozrobionej glinki należy uformować cienki placek i wykonywać nim podłużne ruchy na lakierze.