Piana aktywna od a do z

Mycie karoserii samochodowej wcale nie należy do najprzyjemniejszych doznać zwłaszcza, jak samochód jest w bardzo złym stanie. Aby poradzić sobie z największymi zabrudzeniami warto skorzystać z dobrodziejstwa aktywnej piany, która wśród początkujących i doświadczonych kierowców cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Czym tak naprawdę jest piana aktywna?

Aktywna piana najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak bardzo skuteczny i silnie skoncentrowany środek do mycia karoserii. Najważniejszym zadaniem tego preparatu jest przede wszystkim szybkie zmiękczenie brudu i usunięcie go z powierzchni lakieru. W dzisiejszych czasach piana aktywna wykorzystywana jest głównie do wstępnego mycia auta. Pamiętać należy jednak o tym, że przy jej pomocy nie można w 100% pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Preparat ten ma jedynie pomóc w późniejszym myciu właściwym.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że oprócz aktywnej piany potrzebne jest również specjalne urządzenie do wytwarzania piany. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem wśród kierowców cieszą się profesjonalne myjki ciśnieniowe z pianownicą. Kluczem do sukcesu podczas mycia jest oczywiście przestrzeganie odpowiednich proporcji. Nakładanie piany jest bardzo proste, dzięki czemu z tym zadaniem poradzą sobie nawet osoby początkujące. Skupić należy się jedynie na tym, aby aktywną pianę odpowiednio rozcieńczyć z wodą. Warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i przestrzegać podanych proporcji przez producenta. Najwięksi specjaliści od motoryzacji zalecają stosowanie roztworu w proporcji 1:10.