Jak dbać o auto zimą?

O samochód zimą warto jest zadbać tak by  w tym trudnym okresie nie zawiódł. Wiadomo jest, że okres zimowy to czas wybitnie niesprzyjający kierowcom, dobrze jest więc o tej porze roku mieć sprawny pojazd.

JAK ZADBAĆ O SWÓJ SAMOCHÓD ZIMĄ

 

Zimą nie wystarczą już tylko powierzchowne kosmetyki samochodowe, by samochód zachował pełną sprawność. Zimą nie ważna jest uroda naszego samochodu a jego bezawaryjność.

Przede wszystkim ważny jest stan techniczny naszego pojazdu, dobrze więc przed zimą jest udać się do warsztatu samochodowego. Najważniejsza jest też zmiana letnich opon na opony zimowe. W przypadku gdy nasz akumulator jest już kilkuletni dobrze jest zaopatrzyć się w nowy. Oczywiście musimy też sprawdzić stan płynu chłodniczego w chłodnicy i stan oleju.

ODPOWIEDNI SPRZĘT DO SAMOCHODU

 

W dobry sprzęt do samochodu, typu szczotka i skrobaczka, dobrze jest zaopatrzyć się już w porze jesieni. Od listopada w każdej chwili może nas zaskoczyć śnieg a tego rodzaju przedmioty mogą w sklepach okazać się deficytowe.

Zimowe kosmetyki samochodowe to przede wszystkim różnego rodzaju płyny odmrażające, odmrażacze do zamków, preparaty do smarowania uszczelek w samochodach. Tak wyposażeni, ze sprawdzonym samochodem i przygotowanym na zimę możemy mieć pewność, że przez cały okres pory zimowej nasze auto nas nie zawiedzie i będzie bezawaryjne.

Do przygotowania samochodu na zimę potrzeba jest wiele rzeczy i odpowiedni sprzęt.