Bagażniki dachowe a transport sprzętu narciarskiego

bagażnik dachowy

Wyprawa własnym samochodem w góry z całą pewnością jest niezwykłą przygodą, ale nie zawsze jest wystarczająca ilość miejsca, aby pomieścić cały sprzęt narciarski wewnątrz auta. Na szczęście nie jest to konieczność, gdyż możliwe jest zamontowania bagażnika dachowego. Jest to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i bezpieczeństwo.

Bagażniki dachowe pomocne w transporcie sprzętu narciarskiego

Jako, że sprzęt narciarski zajmuje sporo miejsca i jest wielkogabarytowy, to najlepszym sposobem na jego przetransportowanie będzie zamontowanie bagażnika dachowego. Wystarczy wyposażyć się w dwa uchwyty i wszczepić je w relingi, aby móc przewieźć przedmioty takie jak narty i deski snowboardowe. Za pomocą takiego zestawu możliwe jest przewiezienie nawet do sześciu par nart/czterech desek. W celu uchronienia się przed porysowaniem sprzętu, zaleca się wybrać uchwyty z gumowymi i miękkimi ramionami.

Inna opcją jest zainwestowanie w box dachowy, czyli zamykanego bagażnika. Taki box także trzeba zamontować na relingach. Na korzyść tego rozwiązania przemawia z całą pewnością większą ilość miejsca. Oprócz desek i nart można przewozić w nim także kije i całe oprzyrządowanie – łączenie z kaskami, kombinezonami narciarskimi, butami i goglami. Taki box dachowy jest niezwykle przydatny zarówno zimą, jak i latem – pomieści wszystkie niezbędne rzeczy ze względu na swoją nieprzeciętną ładowność. Boxy dachowe są dostępne w wielu rozmiarach w zależności od wybranego modelu.