Funkcjonalność oraz bezpieczeństwo pokrowców

pokrowce na fotele samochodowe

Pokrowce oprócz stylu, wyglądu, koloru oraz jakości materiału muszą cechować się również funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem. Mimo świetnie dopasowanego pokrowca, który swoją oryginalnością, kolorem oraz designem wprawia w osłupienie, może doprowadzić nas do „szewskiej pasji” jeśli nie będzie funkcjonalny oraz łatwy w użytku.

Trzeba również sprawdzić dokładnie czy dany pokrowiec ma wszelkie certyfikaty, które potwierdzają bezpieczeństwo danego typu poszycia w warunkach jazdy. W poniższym artykule zostaną przedstawione elementy na które warto zwracać uwagę przy wyborze pokrowców na fotele samochodowe, aby łączyły ze sobą cechy funkcjonalności oraz bezpieczeństwa.

POKROWCE NA FOTELE SAMOCHODOWE, A BEZPIECZEŃSTWO

Obecny rynek motoryzacyjny za standard uważa wyposażenie samochodów, ściślej mówiąc foteli samochodowych, w boczne poduszki powietrzne, które dodatkowo mają zadbać o bezpieczeństwo kierowcy.

Dlatego warto sprawdzić, czy dany pokrowiec na fotel samochodowy jest przystosowany do samochodów z bocznymi poduszkami powietrznymi.

Można to sprawdzić w prosty sposób zwracając uwagę na to czy dany pokrowiec posiada certyfikaty PIMOT(Polski instytut Motoryzacji) oraz certyfikat TUV RHEINLAND.

POKROWCE NA FOTELE SAMOCHODOWE, A FUNKCJONALNOŚĆ

Praktyczne rozwiązania, które oferują niektóre firmy ułatwiają codzienne użytkowanie samochodu. Pokrycia na fotele samochodowe, które uniemożliwiają składanie fotela lub wyciąganie zagłówka mogą okazać się w szerszej perspektywie bardzo niepraktyczne oraz denerwujące.