Prawidłowo dobrana opona

opony letnie

Opony samochodowe odgrywają bardzo wiele ważnych funkcji podczas jazdy. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby opony miały odpowiedni rozmiar. 

Jak wybrać rozmiar opony? 

Opony 195/60 r15 są najbardziej popularne (zobacz dostępne modele). Dlaczego? Ponieważ pasują do niemalże każdego samochodu osobowego. Na ściance bocznej opony można znaleźć informacje na temat rozmiaru – napis informuje o kluczowych parametrach produktu. Numer 195 oznacza szerokość opony. Liczba 60 to profil opony. Ten symbol jest w stanie poinformować kierowcę o tym, ile wynosi stosunek procentowy wysokości profilu do wielkości naszej opony. Są to bardzo ważne informacje. Litera R informuje o tym, że opona ma konstrukcję radialną. Natomiast ostatnia liczba 15 to wartość, która mówi o tym, jaka jest średnica felgi.

Prawidłowa opona 

Na rynku motoryzacyjnym dostępnych jest na prawdę wiele modeli opon, aczkolwiek to właśnie opony 195/60 r15 są najczęściej wybierane przez wielu uczestników ruchu drogowego. Dlaczego? Kierowców przyciąga przede wszystkim bardzo atrakcyjna cena. Efektywne hamowanie w każdych warunkach atmosferycznych jest w stanie zapewnić właśnie ta opona, o rozmiarze: 195/60 r15. Z całą pewnością polecana jest dla wszystkich kierowców, którzy cenią sobie jakość produktu, a także estetyczny wygląd. 

Ciężko jest wybrać oponę, która będzie perfekcyjna. Opona w rozmiarze 195/60 r15 pasuje niemalże do każdego pojazdu osobowego. Właśnie dlatego jej popularność wzrasta. Z pewnością warto zainwestować w taką oponę, ponieważ zapewni ona komfort podczas jazdy.