Powłoki wykorzystywane w autodetailingu

Autodetailing polega na przeprowadzaniu renowacji, konserwacji i czyszczeniu auta. Pod tym pojęciem mieści się bardzo dużo zabiegów, które mają różne cele. Najogólniej rzecz biorąc, zmierzają do poprawy ogólnego wyglądu samochodu. Jednym z tych zabiegów jest nakładanie powłok nanotechnologicznych. Na czym to polega?

Warstwa ochronna


Powłoki nanotechnologiczne wykorzystywane w autodetailingu mają za zadanie zabezpieczenie powłoki lakierniczej samochodu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstawania nieciekawych zacieków, czy zabrudzeń. Lakier pokryty taką powłoką czyści się dużo łatwiej, niż tradycyjne powierzchnie. Ponadto, powłoki zmniejszają ryzyko powstawania zarysowań, bo są fizycznym zabezpieczeniem powierzchni.

Najbardziej popularne rodzaje

W autodetailingu wykorzystuje się wiele rodzajów powłok. Decydując się na taki zabieg, koniecznie należy wyjaśnić jaki efekt jest najbardziej pożądany lub wyraźnie zaznaczyć jaka powłoka ma zostać użyta. Powłoki, które są wzmocnione szkłem hydrofobowym nadają się do ciężkich warunków. Chronią przed gradem, deszczem, śniegiem i co ważne – ptasimi odchodami, których kwaśne pH może zniszczyć lakier. Są stosunkowo grube i bardzo wytrzymałe. Powłoki kwarcowe (czasami też nazywane powłokami ceramicznymi) doskonale chronią przed zabrudzeniami. Dobrze też odprowadzają wodę, więc na lakierze nie powstają nieestetyczne zacieki i ślady po wyschniętych kroplach. Powłoki hydrofilowe chronią przed promieniowaniem słonecznym. Mają formę, która przypomina bardzo cienkie szkło.