Dlaczego warto nakładać wosk samochodowy?

Każdy kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zachodu wymaga nałożenie wosku samochodowego. Zajmuje to nie tylko kilka godzin ciężkiej pracy, lecz również wymaga wiele wysiłku fizycznego. I nawet jeśli posiada się do tego celu specjalną maszynę polerską, to jednak w dalszym ciągu czas nakładania wosku to minimum godzina. Dlaczego warto to jednak zrobić?

Jak narażony jest lakier?

Lakier samochodowy, choć wydaje się mocny i bardzo trwały, jest niezwykle kruchy i delikatny. Można go wręcz porównać do skorupki jajka. Uszkodzić go może nie tylko zadrapanie o gałąź, czy też uderzenia nawet niewielkiego kamienia, lecz ogromnym zagrożeniem może być dla niego nawet światło słoneczne, które może spowodować jego wyblaknięcie. Widoczne jest to wtedy, gdy zastosuje się wosk carnauba, który w efektowny sposób wydobywa na nowo kolor z lakieru.

Nakładanie wosku

I to też jest jedyny skuteczny sposób na to, aby zabezpieczyć posiadany lakier przed zniszczeniem. Wosk samochodowy ma silne właściwości zabezpieczające nie tylko przed światłem słonecznym, lecz również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oczywiście sama trwałość wosku nie jest najwyższa i utrzymuje się on na lakierze najwyżej dwa tygodnie, lecz mimo wszystko warto go regularnie stosować, ponieważ choć jest to mocno pracochłonne zajęcie, to jednak pozwala uniknąć bardzo kosztownych uszkodzeń lakieru, których usunięcie będzie znacznie bardziej skomplikowane, niż proste nałożenie wosku na lakier. Nie warto więc unikać tej czynności.