Alcantara w aucie – jak pielęgnować?

impregnat_alcantara

Alcantara to materiał tekstylny, które otacza nas na co dzień, chociaż być może nie zwracamy na niego zbyt dużej uwagi. Taki materiał możemy spotkać w transporcie między innymi w samolotach, samochodach i jachtach. Co więcej tapicerkę wykonaną właśnie z alcantary znaleźć możemy we własnym domu. Meble takie jak fotele czy kanapy mogą być wykonane także z takiego rodzaju materiału.

Specyfikacja

Alcantara jest materiałem niezwykle miękkim za sprawą poliuretanu, odpornym na ścieranie, posiada wysoką żywotnością za sprawą użytego w produkcji poliestru oraz łatwość utrzymania. Jednak niewątpliwie ważnym w utrzymaniu jakości jest czyszczenie alcantary.

Jak dbać ów materiał?

Alcantara jest materiałem, który wymaga dokładnego czyszczenia, które niekiedy wymaga trochę czasu od osoby, która zdecydowała się na pielęgnację tapicerki samochodowej czy tej na meblach. Jeżeli tego czasu nam szkoda, to powinniśmy zgłosić się do firm sprzątających lub takich, które zajmują się odnawianiem i dbaniem na przykład o wnętrze samochodu jak i jego efekt zewnętrzny. Czyszczenie alcantary (sprawdź środki na Glossfactory) dla profesjonalistów nie stanowi najmniejszego problemu, a my zaoszczędzimy wiele czasu. Jeżeli jednak chcemy pokusić się o samodzielną pielęgnację niezbędne będą odpowiednie produkty i sprzęty takie jak pianki do alcantary czy odkurzacz.

Ciekawostka

W 1970 japoński uczony Miyoshi Okamoto z firmy Toray Industries opatentował technologię produkcji materiału znanego obecnie jako popularna i powszechnie wykorzystywana Alcantara.