Dodge Viper – powód do współczucia, czy może do zazdrości?

Amerykańskie samochody mają swoje „uroki”. Mimo to, wciąż osób – i to nawet w Europie – chętnie je nabywa. Co ciekawe, czynnikiem decydującym o zakupie takiego auta nie zawsze jest jego cena i inwestycyjny potencjał, lecz również niesamowity charakter. Tak jest chociażby z unikatowym Dodge Viper.

Ile to kosztuje?

Pod względem cenowym, nie jest to samochód tani. Jego podwozie nie należy do najmocniejszych, choć w niektórych wersjach skrywa ono aż 8 litrowy silnik! Nie bez znaczenia jest też fakt, że zdobycie części zamiennych do tego auta jest bardzo trudne. Nawet, jeśli znajdzie się osoba, która je sprzedaje, to i tak ceny rynkowe będą w tym przypadku porażające. Mimo to, Dodge Viper (sprawdź na devil-cars) nie jest autem nabywanym wyłącznie dla pieniędzy. Pojazd ten ma w sobie coś wyjątkowego, o czym zgodnie świadczą jego nieliczni, europejscy posiadacze.

Części – ile na nie można wydać?

Jak kształtują się ceny poszczególnych komponentów Vipera? Oto przykłady:

– koszt paska klinowego to około 60 złotych,
– koszt klocków hamulcowych to wydatek około 200 złotych,
– koszt sprzęgła uszczupli budżet o 2 – 6 tysięcy złotych (łatwo je spalić),
– koszt tylnych opon to wydatek od 1700 złotych w górę,
– koszt używanej maski lub używanego zderzaka wynosi od 4.5 do 6 tysięcy złotych,
– koszt tarczy hamulcowych oscyluje w okolicach 200 złotych.

Podsumowanie

Dodge Viper to pojazd, z którego nabycia będą zadowoleni przede wszystkim miłośnicy amerykańskiej motoryzacji. Jest to samochód, który ma swój niepowtarzalny charakter.