Etui na karty płatnicze – jakie wybrać?

Płatności zbliżeniowe to ogromne ułatwienie. Szczególnie w sytuacji zagrożenia COVID-19. Wiele banków zwiększyło limity płatności dokonywanych w ten sposób. Daje to niestety również furtkę złodziejom, którzy mają szansę skorzystać z naszej karty dzięki nowoczesnej technologii. Obecnie złodziej nie musi fizycznie ukraść nam naszej karty ani podejrzeć umieszczonych na niej danych. Kradzieży można dokonać zdalnie, a urządzenia do skimmingu są udoskonalane, co oznacza, że skopiowanie danych jest możliwe z coraz większego dystansu. Jak w takim razie możemy się zabezpieczyć?

RFID – jak działa ten system?


RFID to technologia przesyłania danych, która dodatkowo umożliwia odpowiednie zasilanie układu elektronicznego. Jest ona wykorzystywana do identyfikacji różnych obiektów. W przypadku kart płatniczych umożliwia ona na odczyt przez terminal danych na naszej karcie, co w efekcie skutkuje autoryzacją transakcji.

Etui na karty płatnicze


Odpowiednie etui RFID na karty płatnicze całkowicie wyeliminuje ryzyko kradzieży danych z naszej karty. W kinie, teatrze czy autobusie lub mijając zatłoczone miejsca możemy czuć się bezpiecznie. Etui RFID są wykonane ze specjalnego materiału, który uniemożliwia komunikację za pomocą fal radiowych o częstotliwości 13.56 Mhz. Ich zaletą są małe rozmiary, które sprawiają, że swobodnie możemy umieścić kartę w bezpiecznym etui, a następnie schować ją do portfela. Istnieją również pokrowce, w których można umieścić jednocześnie karty płatnicze oraz kluczyki samochodów wyposażonych w system Keyless.