Dlaczego warto wybrać się na tor Motopark w Koszalinie?

Należy mieć świadomość, że nadal części osób tor wyścigowy kojarzy się z rywalizacją zawodowych kierowców. Warto jednak wiedzieć, że obecnie praktycznie każda osoba posiadająca prawo jazdy ma możliwość zweryfikowania swoich umiejętności za kółkiem na tego typu obiekcie. Dlaczego każdy pasjonat motoryzacji powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić tor wyścigowy. Czy jazda autem w Motoparku Koszalin jest bezpieczna?

Możliwość jazdy własnym samochodem

Warto wiedzieć, że można wybrać się na tor wyścigowy własnym samochodem w celu sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na tego typu obiekcie. Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem tego rozwiązania jest możliwość przetestowania swojego pojazdu w trudnych warunkach. Kierowca może tym samym sprawdzić, jak zachowa się w trakcie poślizgu na dużej prędkości czy przy wychodzeniu z zakrętu w kałuży. Jazda autem w Motoparku Koszalin jest przy tym całkowicie bezpieczna. Warto wiedzieć, że dwugodzinna jazda własnym samochodem na torze kosztuje około 200 złotych. 

Jazda samochodem wypożyczonym

Kolejnym atutem wybrania się na tor wyścigowy jest zweryfikowanie swoich możliwości za kółkiem samochodu sportowego wypożyczonego na torze wyścigowym. Można sprawdzić się w autach takich marek, jak Chevrolet, Ferrari czy Lamborghini. Godny uwagi jest fakt, że przejechanie dwóch okrążeń na torze wyścigowym będzie kosztowało kierowcę około 200 złotych. Oczywiście całkowity koszt będzie uzależniony od wybranego modelu samochodu. Należy mieć świadomość, że znacznej większości osób nie stać na poruszanie się tego typu pojazdem na co dzień. Ponadto na drodze nie można sprawdzić maksymalnych możliwości Ferrari. 

Możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności

Konieczne trzeba zdawać sobie sprawę, że na torach wyścigowych regularnie organizowane są szkolenia dla kierowców. Są one przeznaczone dla początkujących i bardziej doświadczonych osób. Można zatem nauczyć się wychodzenia z zakrętów oraz prowadzenia samochodów sportowych. Oczywiście zajęcia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy dokładnie będą pokazywali, jak samochód zachowa się na torze w określonej sytuacji.

Bezpieczeństwo

Godny uwagi jest fakt, że jazda na torze wyścigowym jest zdecydowanie bezpieczniejsza niż mogłoby się wydawać. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że tor jest odpowiednio zabezpieczony. Ponadto osoby, które jeszcze nie są do końca pewne swoich umiejętności mogą najpierw przejechać okrążenie z instruktorem. 

Możliwość odstresowania się

Należy mieć świadomość, że coraz bardziej cenionym atutem odwiedzenia omawianego toru wyścigowego jest możliwość odstresowania się. Nie tylko panowie, ale również panie mogą za kierownicą szybkiego samochodu poczuć prawdziwe emocje i zapomnieć o wszystkich problemach dnia codziennego czy w pracy. Oczywiście na torze cyklicznie organizowane są różnego rodzaju eventy motoryzacyjne czy zloty pasjonatów czterech kółek. Można zatem zabrać na tego rodzaju imprezę praktycznie całą rodzinę. Jest to znacznie lepszy sposób na spędzenie weekendu niż siedzenie przed telewizorem.