Zaawansowane parametry szamponu samochodowe

W sytuacji gdy trzeba umyć samochód i chce się kupić odpowiedni szampon do mycia auta, kierowcy w zdecydowanej większości skupiają się na tym, jaka będzie pojemność opakowania czy też ile on będzie kosztował. Takie postępowanie szybko doprowadzi do kupienia fatalnej jakości modelu. Żeby było inaczej, trzeba dowiedzieć się kilku nieco bardziej zaawansowanych spraw związanych z szamponem.

Delikatny czy agresywny?

Gdy wybiera się szampon samochodowy, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy ma to być model o silnej mocy działania, czy też może jednak wersja delikatna? Wszystko w tym wypadku zależy tak naprawdę od tego, jak brudne posiada się auto i jak zwykle się ono zabrudza. W sytuacji gdy mieszka się w mieście i samochód nie jest cały czas pokryty błotem, zwykle delikatny model szamponu wystarcza. Jeśli jednak auto pokonuje trudne trasy i często jest naprawdę mocno zabrudzone, silna wersja będzie bardziej wskazana.

Jaki odczyn szamponu?

Być może nie każdy o tym wie, lecz niezwykle ważne dla skuteczności danego szamponu, lecz również jego wpływu na środowisko i zdrowie człowieka ma to, jakie posiada on pH. Warto w tym wypadku wybierać takie modele, które posiadają odczyn neutralny. Zachowują wtedy zdecydowanie najlepsze właściwości.

Z woskiem czy bez?

Zupełnie osobną kwestią jest natomiast to, czy lepiej kupić szampon samochodowy z woskiem, czy też wosk położyć osobno? Jak się okazuje, pomysł kupienia szamponu z woskiem jest naprawdę bardzo dobry, ponieważ auto dostanie ochronną powłokę bez konieczności osobnego jej nakładania.

Szampony samochodowe dostępne na ShiningCar.pl.