Polerowanie nadwozia pojazdu. Jak to robić?

Polerowanie nadwozia pojazdu, w znaczący sposób poprawi jego wygląd. Pasta polerska posiada właściwości ścierne. Na skutek polerowania usuwana jest minimalna warstwa lakieru, dzięki czemu lakier wygląda o wiele lepiej. Bardzo ważne jest jednak prawidłowe polerowanie nadwozia. Błędy mogą przyczynić się do pogorszenia jego stanu lub wręcz odwrotne. Korekta lakieru będzie minimalna lub żadna. Jak prawidłowo polerować lakier nadwozia pojazdu? 

Mycie nadwozia to podstawa

Wiele osób mylnie uważa, że pastę polerską można nakładać na nieumyte nadwozie pojazdu. Nawet jeśli nadwozie wygląda na czyste, przed polerowaniem warto ponownie je umyć i osuszyć lub pozostawić do wyschnięcia. Dzięki myciu, widoczne staną się wszelkie rysy nadwozia, więc usuwanie rys samochodowych będzie o wiele łatwiejsze. 

Polerowanie nadwozia

Polerowanie zawsze należy przeprowadzać w miejscu, gdzie jest dużo światła, by widzieć efekty swojej pracy. Nie wolno jednak polerować nadwozia w wysokiej temperaturze i na słońcu, bowiem pasta polerska zbyt szybko wyschnie i nie wniknie w lakier samochodowy. 

Pastę polerską nakładamy przy pomocy miękkiej ściereczki lub gąbki, zawsze kolistymi ruchami, dzięki którym łatwiej wniknie ona w lakier. Co więcej, taka forma nakładania pasty gwarantuje usuwanie rys samochodowych. Warto nakładać pastę po kolei na poszczególne elementy samochodu, by wiedzieć, od których elementów zacząć polerowanie, gdy pasta wyschnie. Nałożona pasta powinna pozostać na karoserii samochodu co najmniej kilka minut. Gdy w miejscach, gdzie nałożona była pasta, pojawi się biały osad, to znak, że pasta wyschła i można przystąpić do polerowania. 

Polerowanie można wykonać ręcznie, miękką szmatką i kolistymi ruchami polerując całą karoserię samochodu. Można też użyć mechanicznej polerki. Tu jednak trzeba pamiętać, że nieumiejętne polerowanie mechaniczne może doprowadzić do uszkodzeń lakieru, zawsze więc trzeba wykonywać je delikatnie. Po wypolerowaniu nadwozia pojazdu, widoczna będzie zauważalna korekta lakieru. Lakier będzie dużo ładniejszy, jego kolor wyraźny i głębszy. Dla poprawienia efektu wskazane jest dodatkowe woskowanie dobrym woskiem do karoserii, ale bez ściernych składników. 

Usuwanie rys samochodowych – preparaty do korekty lakieru dostępne na https://shiningcar.pl/usuwanie-rys-mleczka-scierne