Czy można stworzyć własną stację ładowania samochodów elektrycznych?

Czy można stworzyć własną stację ładowania samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne to coraz częściej stosowane rozwiązanie, które widzimy na polskich drogach. Oczywiście, nie są to pojazdy, które należą do najtańszych i koszt ich eksploatacji jest niemały. Czy można w jakiś sposób uniknąć wysokich kosztów ładowania samochodu elektrycznego na stacjach dużych sieciówek? Pochyliliśmy się nad tym tematem i zachęcamy do zapoznania się z naszymi wnioskami.

Czy warto tankować na stacjach ładowania samochodów elektrycznych?

Na chwilę obecną nie ma zbyt wielkiej konkurencji jeżeli chodzi o ładowanie samochodów, ponieważ głównym graczem jest GreenWay, który dysponuje ponad 180 stacjami w Polsce i niestety, ceny ładowania pojazdów są o wiele wyższe w porównaniu z programem LOTOS „Niebieski szlak”, dzięki któremu można naładować swój pojazd za 24 zł, co jest dobrą ceną. 

Oczywiście, dobrym rozwiązaniem jest posiadanie własnej stacji ładowania samochodów elektrycznych i można skorzystać z Wallboxa, jak również posiadać na własność taką uniwersalną stację ładowania pojazdów elektrycznych.

produkt

Czy jest możliwe stworzenie stacji ładowania samochodów elektrycznych na własną rękę?

Jak najbardziej. Warto posiadać projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych, natomiast istnieje możliwość stworzenia takiego rozwiązania z paneli fotowoltaicznych. Dobry elektryk bez problemu wykona taką usługę i dzięki zakupie paneli będzie można podładować samochód w domowych warunkach. Istnieje również możliwość skorzystania z zewnętrznej firmy, która całą operację stworzenia stacji ładowania samochodów elektrycznych weźmie na siebie. Zaletami takiego rozwiązania są:

  • wysoka jakość wykonania
  • fachowi elektrycy wykonujący swoją pracę
  • profesjonalne doradztwo
  • montaż w każdym miejscu

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu już wiesz, jakie rozwiązanie wybrać i stworzysz projekt stacji ładowania samochodów elektrycznych bądź też ktoś zrobi to za Ciebie.