Dlaczego warto wziąć auto w leasing?

bmw x3

Prowadząc przedsiębiorstwo jesteśmy zmuszani do tego, żeby podróżować z miejsca na miejsce i nie jest to nasz kaprys, lecz tego wymaga specyfika prowadzenia biznesu. Oczywiście, można kupić tańsze auto, jednak używany pojazd nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy, bo wiąże się to z ryzykiem awarii, jak również można wziąć kredyt, natomiast w porównaniu z tymi wszystkim możliwościami leasing wypada o wiele lepiej. Jakie są jego zalety? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym jest leasing?

Leasing to wzięcie samochodu jako środek trwały, dzięki czemu jest to pojazd wykorzystywany do obowiązków służbowych. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest brak kosztów z rejestracją i ubezpieczeniem pojazdu. Jasne, nie są to zawrotne koszty, jednak w przypadku przedsiębiorców trzeba mieć świadomość, że czas jest bardzo ważny i jest to środek, którego nie da się zrekompensować, a jest to szczególnie ważne dla początkujących biznesmenów. W porównaniu z kredytem czy abonamentem, wszelkie koszty są przerzucane na klienta, więc leasing w tym przypadku ma ogromny plus. Niewątpliwą zaletą wzięcia auta takiego jak np. BMW x3 w leasing jest prawo do odliczenia sobie go od podatku. Po zakończeniu umowy, to klient decyduje o tym, co stanie się z autem, co sprawia, że może je wykupić, spróbować negocjować jego cenę bądź też po prostu oddać auto. 

bmw x3

Możliwość wzięcia droższego samochodu

Jest to szansa dla tych, którzy nie chcą oszczędzać na samochodzie i mieć pojazd bardzo dobrej jakości. Oczywiście, nie możesz wybrać pierwszej lepszej oferty, tylko polecamy skorzystania z firm o ugruntowanej pozycji na rynku, by nie „przejechać się” i być stratnym. Polecamy wzięcie takiego samochodu, ponieważ nie ma możliwości, by ująć nadwyżkę w kosztach, a mówimy o kwocie 20 tys. euro, bo taki jest maksymalny próg amortyzacji pojazdu.