Autodrom Poznań – miejsce dozwolonych prędkości

W obecnych czasach wśród kierowców oraz fanów szybkiej jazdy wzrasta zainteresowanie samochodami sportowymi, a także wyścigami na autodromie. Wśród wielu z nich znajdują się tacy, którzy od młodych lat marzyli by znaleźć się na takim obiekcie jak tor Poznań i zasiąść za stery szybkiego auta.

Obiekt sportowy Poznań – idealne miejsce na spełnianie marzeń

Autodrom Poznań jest największym, a zarazem najnowocześniejszym tego typu obiektem sportowym w naszym kraju. Został on wybudowany na terenie byłego poznańskiego lotniska Ławica.
Kompleks tego obiektu składa się z toru samochodowo – motocyklowego i ma długość czterech kilometrów i osiemdziesiąt pięć metrów oraz toru kartingowego, który wynosi około półtora kilometra.
Można tutaj bez problemu nie tylko przekraczać prędkości niedozwolone na drogach krajowych, ekspresówkach czy autostradach ale także z powodzeniem przeprowadzić różnorodne spotkanie biznesowe czy prezentacje.

Autodrom Poznań – miejsce spotkań i powrotów

Ten nowoczesny ośrodek do doskonalenia kierowców poprzez organizację szereg imprez ściąga na swój teren setki tysięcy wiernych fanów. Byli tutaj oraz jeździli takie wybitne osobistości jak:

– Michael Schumacher
-Jack Stewart
– Lewis Hamilton
– Robert Kubica

Nasz rodak pojawił się na tym niezawodnym torze Poznań w 2010 roku, aby zaprezentować wszystkie dostępne możliwości bolidu formuły pierwszej.
Tor w Poznaniu jest organizatorem najlepszych imprez sportowych na których nie brakuje kibiców oraz fanów szybkiej jazdy z użyciem wielu samochodów sportowych.