Idealne opony na letnie burze

nokian wetproof

W Polsce pogoda zmienia się w zależności od pory roku, dlatego opony samochodowe, z których korzystamy również powinny to uwzględniać. Warto mieć na uwadze fakt, że zimą opona musi się zmagać ze śliską nawierzchnią i niską temperaturą, latem zaś dużo częściej musi pracować z wodą i wysoką temperaturą podłoża na jakim będzie się poruszać, dlatego te opony jakie wykorzystujemy powinny się między sobą różnić, by spełniały oczekiwania kierowcy. Świetnym tego przykładem są opony Nokian Wetproof, które są idealnym przykładem pracy z mokrą nawierzchnią, zaś kompletnie nie poradzą sobie w warunkach zimowych.

Czy można szukać kompromisu?

Niektórzy mówią o tym, że w przypadku opon można mówić o kompromisie w momencie, gdy będzie się sięgało po ogumienie całoroczne. Czy jednak można liczyć na to, że opona może być jednocześnie i miękka i twarda i odprowadzać wodę i pracować na śniegu? Niestety mimo wielkich starań producentów nigdy takie opony nie uzyskają takich właściwości jakich można by oczekiwać i jakie mają opony sezonowe. Możliwości jakie ma Nokian Wetproof nie zostaną wykorzystane w przypadku opon całorocznych, ponieważ musi pojawić się miejsce na rozwiązania gwarantujące bezpieczną jazdę zimą. Producenci muszą to brać pod uwagę wprowadzają swoje opony.

Postaw na dobre opony samochodowe

nokian wetproof

Wydaje się więc, że jeśli ktoś dużo jeździ samochodem, pokonuje przez cały rok tysiące kilometrów w różnych warunkach to jednak w jego przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na dwa komplety opon, zimowych i letnich, by mieć gwarancję komfortu i bezpieczeństwa w każdych warunkach.