Na czym polega auto detailing?

wosk samochodowy

Większość kierowców marzy o tym, by ich auto przez długi czas wyglądało, jakby przed momentem zjechało z taśmy produkcyjnej. Niestety upływ czasu i działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych sprawia, że zarówno nadwozie, jak i wnętrze samochodu z wiekiem traci swój efektowny wygląd. Na szczęście istnieją sposoby na przywrócenie pojazdom ich dawnego blasku.

Profesjonalne czyszczenie, renowacja i konserwacja samochodu

futro polerskie
Oferta sklepu shiningcar.pl

Zabiegi polegające na czyszczeniu, renowacji i konserwacji poszczególnych elementów samochodu określane są jako auto detailing. Celem prowadzonych działań jest przywrócenie estetycznego wyglądu auta. Profesjonalne firmy zajmujące się świadczeniem tego rodzaju usług, podczas pracy wykorzystują nowoczesny sprzęt i specjalistyczne kosmetyki samochodowe. Kompleksowa renowacja całego samochodu to pracochłonne i czasochłonne zajęcie, które może zająć nawet kilka dni. Istotą auto detailingu jest próba przywrócenia wszystkim widocznym elementom samochodu stanu fabrycznego.

Auto detailing nadwozia i wnętrza

Auto kosmetyka obejmuje zarówno nadwozie, jak i wnętrze pojazdu. Punktem wyjścia do renowacji lakieru jest jego umycie. Zastosowanie profesjonalnych preparatów z aktywną pianą pozwala zmiękczyć i usunąć uporczywe zabrudzenia. Po wysuszeniu karoserii poddaje się ją procesowi dekontaminacji. Ostatni etap prac to polerowanie i woskowanie lakieru. Prace we wnętrzu obejmują odkurzanie, czyszczenie i odświeżanie skórzanych i plastikowych elementów z zastosowaniem odpowiednich kosmetyków samochodowych. Dzięki nim we wnętrzu panuje czystość i świeży zapach.