Zalety powłoki ceramicznej

Karoseria naszego samochodu jest narażona na różnego rodzaju zanieczyszczenia przez cały rok. Zimą największym zagrożeniem jest sól drogowa i warunki atmosferyczne. Latem promieniowanie UV, ptasie odchody czy też owady lub kurz.

Wszystko to wpływa na karoserię naszego samochodu. Możemy jednak ją łatwo zabezpieczyć, rozwiązaniem jest Cquartz powłoka kwarcowa, która skutecznie rozwiąże nasze problemy. Powłoka jaką jest Cquartz ceramic oprócz zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi nada fenomenalny wygląd lakieru. Uzyskamy głębie i zawsze dobrze się prezentujące lustrzane odbicie.

Nakładanie powłoki ceramiczno-kwarcowej.

Kiedy już zakupimy Carpro Cquartz, to pamiętajmy, że sam najwyższej jakości produkt, to jeszcze nie wszystko. Powłoka ceramiczna powinna być nakładana przez specjalistów.

Nie powinniśmy robić tego samodzielnie w domowym warsztacie. Prawidłowe nałożenie powłoki ceramicznej wymaga odpowiednich warunków takich jak poziom wilgotności czy też odpowiednia temperatura. W przypadku niewłaściwych warunków podłoga będzie ulegała samoutwardzeniu.

Ile czasu utrzymuje się powłoka?

Nie ma jednej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Bardzo wiele zależy od doświadczenia i umiejętności osoby nakładającej powłokę ceramiczną. Również warunki w jakich była nakładana mają duże znaczenie. Jeżeli wszystko jest wykonane zgodnie ze sztuką, to powłoka ceramiczna może chronić nasz samochód nawet przez 3 lata.

Jak widać zdecydowanie warto jest zainwestować w taką ochronę na wiele lat.