Wynajem średnioterminowy auta – czy to się opłaca?

Coraz więcej osób korzysta z wypożyczalni samochodów. W całej Polsce w większych i mniejszych miejscowościach znajdują się wypożyczalnie, które umożliwiają wynajem krótko, średnio i długoterminowy. Wynajem średnioterminowy jest niezwykle popularny wśród małych i średnich przedsiębiorstw. Na czym polega wynajem średnioterminowy?

Wynajem średnioterminowy samochodu

Średnioterminowy wynajem oznacza, że samochód można wynająć na okres od jednego miesiąca do roku. Jest to korzystna oferta zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Bardzo dużo małych i średnich przedsiębiorstw korzysta z takich usług. Nie trzeba inwestować własnych środków na zakup auta. Wynajem na średni okres charakteryzuje się również tym, że przeważnie nie jest pobierana opłata startowa i w większości wypożyczalni można liczyć na serwisowanie. Dodatkowo właściciele firm mogą koszty wynajmu zaliczyć w koszty prowadzenia działalności, co daje możliwość obniżenia kwoty podatku do zapłaty.

Zalety wynajmu średnioterminowego

Wynajęcie auta pozwala w bardzo szybki sposób na powiększenie floty samochodów bez zbędnych formalności oraz ponoszenia wysokich kosztów związanych z zakupem auta. Wypożyczalnie oferują nowoczesne samochody na wynajem średnioterminowy jak DDPartner. Dostępne są auta osobowe oraz dostawcze. Wszystkie samochody są bogato wyposażone oraz sprawne techniczne. Wypożyczalnia zapewnia ubezpieczenie OC i AC, co ponownie pozwala oszczędzić sporo gotówki. Auta dostępne są od ręki, a formalności zajmują niewiele czasu. Formy zabezpieczenia są różne w zależności od wypożyczalni. Jednak jest to zazwyczaj miesięczna kaucja. Wiele firm posiada elastyczne oferty skierowane do różnych klientów, dlatego też z łatwością można znaleźć najlepsze rozwiązanie zgodne z indywidualnymi preferencjami.

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodów?

Wypożyczalnia powinna przede wszystkim posiadać szeroką ofertę samochodów dostępnych od ręki. Ważne jest także to, aby auto można było zarezerwować przez Internet. Wiele wypożyczalni oferuje auta bez limitu kilometrów, co jest również istotną kwestią.