Niewidzialne wycieraczki pomagają zwiększyć widoczność w deszczu

Niewidzialne wycieraczki to środek w postaci płynu, który po nałożeniu na szybę sprawia, że zyskuje ona właściwości hydrofobowe. Co to tak naprawdę znaczy? Ano tyle, że woda po spadnięciu na taką powłokę zostaje od niej odepchnięta i na skutek podmuchów powietrza, które powstają w trakcie jazdy, odpływa na zewnątrz bez udziału wycieraczek.

Dodatkowo szyba zabezpieczona przez niewidzialne wycieraczki nie przyciąga tak mocno brudu, a nawet jeśli do tego dojdzie, to wystarczy niewielka ilość wody, by stała się idealnie czysta.

wycieraczka w płynie

Niewidzialna wycieraczka stosowana jest w motoryzacji od wielu lat i cieszy się coraz większą popularnością. To tani sposób na poprawę bezpieczeństwa. Odpowiednie nałożenie sprawia, że powłoka jest bardzo trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych. Ważne, by aplikacji dokonywać w warsztatach zajmujących się autodetailingiem.

Mają one do dyspozycji profesjonale rozwiązania sprawiające, że niewidzialna wycieraczka działa dokładnie tak, jak powinna. Oczywiście jest możliwość samodzielnego położenia powłoki na szyby we własnym samochodzie, ale czynność ta wymaga doświadczenia i wprawy.

Jeśli zależy nam, by wycieraczki w płynie zapewniały bardzo dobry efekt przez długi czas, to najlepszą opcją jest umówienie się na profesjonalną aplikację w renomowanym warsztacie.

Pamiętajmy, że kluczowe jest tu właściwe przygotowanie szyby, staranne jej oczyszczenie oraz odtłuszczenie. Jeśli popełnimy błędy na tym etapie, wycieraczki w płynie działać będą efektywnie przez bardzo krótko, a tego przecież chcemy uniknąć.