Jak wybrać opony letnie 225/45 r17?

opony letnie 225/45 r17

Opony letnie 225/45 R17 to ogumienie przeznaczone dla wysokiej klasy aut osobowych, rzadziej dla aut sportowych. Świetnie sprawdzą się podczas jazdy w warunkach powyżej siedmiu stopni Celsjusza.

Kiedy wybrać opony letnie 225/45 r17?

Opony letnie 225/45 R17 letnie są odpowiednie do jazdy w suchych i wilgotnych warunkach w okresie od końca wiosny do początku jesieni. Sprawdzają się w modelach sportowych (np. Tesla Roadster, Porsche Boxster) oraz osobowych samochodów (np. Opel Zafira, Renault Megane,Toyota Auris). Opony letnie 225/45 R17 gwarantują krótką trasę hamowania, są ekonomiczne w użytkowaniu i gwarantują optymalny komfort w kabinie (poznaj szczegóły na: https://www.miwan.pl/szukaj/?rozmiar=225/45%20R17).

Jak odczytywać symbole ogumienia?

Przed wyborem konkretnych opon, warto zapoznać się z ich symbolami. W przypadku ogumienia 225/45 r17 kolejne parametry oznaczają:

  • 225 mm to szerokość bieżnika,
  • 45 % to stosunek wysokości do szerokości opony, 
  • 17 to liczba cali odpowiednia dla felgi, na której montowana będzie opona,
  • „R” to opona radialna, czyli rodzaj konstrukcji

W przypadku ogumienia letniego warto zwrócić uwagę na budowę opony, ponieważ charakteryzuje się ona węższymi i mniejszymi rowkami, ponieważ opona nie ma kontaktu ze śniegiem. W związku z tym konstruktorzy mogą zwrócić większą uwagę na ekonomię, jak i komfort jazdy. Międzynarodowe oznaczenie ogumienia sprawia, że można zakupić opony w dowolnym miejscu na świecie, kierując się wyłącznie umieszczonymi na niej symbolami, które są identyczne i uniwersalne w większości krajów na świecie.